ABOUT US

One Love Tattoo Shop is a classic tattoo shop placed near the beautiful Old Town Square in Prague.
 
We have been part of the international tattoo scene since 2008. The owner of OLTS, Tarlito, has been tattooing since 1995.All of our resident artists are very skilled with many years of experience, as well we are accommodating professional tattooers from all over the world.
 
Providing quality work in a clean and professional environment is our main priority. According to actual availability, we are happy to welcome anyone who wants to get tattooed. 

FEEDBACK

Od prvního tetování cestuji právě na tohle místo, prakticky jsem již vyzkoušel dovednosti téměř všech stálých tatérů. Pokaždé se mi dostalo maximálně profesionálního jednání, stejně tak jako empatie. One Love Tattoo se tak pro mě stalo jedním z nejoblíbenějších míst v Praze, pokaždé odtud odcházím maximálně spokojený z práce kterou místní profíci na mojí kuži odvedli! Nedokážu si už představit že bych se svěřil do péče někoho jiného. Děkuju vám One Love za vše co jste pro mne udělali a těším se na další kousky, které na mě od vás čekají!

LP

I have always been very careful when selecting a studio/artist to get a tattoo, and One Love has shown me great professionalism and clean and friendly environment. I scheduled with artist Petra, who helped me create the design I wanted, she was very nice and listening to my comments. I got the tattoo on the same day and I was very happy with the result. Two months later it’s healed nicely. If you are in Prague and want to have a nice tattoo as a memory, I recommend!

MF

I’m a non-native to Prague and came for my birthday looking for a couple of fun tattoos and this place speaks excellent English, very flexible with times and was super accommodating to what i wanted! Also excellently priced! Highly recommend for any travellers looking for a tattoo while visiting!

EEV